09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

جراحی بینی

f

جراحی بینی (رینوپلاستی)

یکی از مهمترین و پر طرفدار ترین جراحی های پلاستیک در دنیا و شایعترین عمل در ایران، جراحی  بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty) است. بینی با توجه به اینکه در مرکز صورت قرار دارد و از اجزا منفرد بدن است از اهمیت زیادی در شکل دهی صورت برخوردار است. بینی نه تنها در زیبایی ما تاثیر زیادی دارد بلکه از نظر کارکرد نیز یکی از اعضای مهم بدن انسان است. از این رو عمل بینی در بعضی موارد به عنوان جراحی ترمیمی و یا جراحی درمانی هم به کار می رود. 

اگر می خواهید صورت زیباتری داشته باشید و دیگر اعضای صورت شما با جلوه و جذابیت بیشتری بدرخشند، باید بینی موزون و خوش تراشی داشته باشید. همچنین اگر مشکل تنفسی، پولیپ بینی و یا مشکلاتی در کارکرد بینی خود دارید، می توانید از یک پزشک حاذق برای حل این مشکل کمک بگیرید. عمل رینوپلاستی یک راه کم خطر و ماندگار برای رسیدن به یک بینی متناسب و صورت زیباتر می باشد و با عمل بینی می توان بسیاری از مشکلات تنفسی، مشکل در خواب و دیگر مسائل را برطرف کرد. 

رینوپلاستی به دو روش باز open و closed بسته انجام می شود. این تقسیم بندی بر اساس محل برش عمل می باشد. در عمل بینی با روش بسته برخلاف روش باز، برش زیر بینی وجود ندارد. عمل بینی در پوستهای غیر ضخیم اثرات زیبایی بیشتری نسبت به پوست های ضخیم دارد. معمولا بعد از یک سال از عمل رینوپلاستی شکل نهایی بینی حاصل می شود.

عمل شکستگی بینی

در بعضی موارد افراد با مشکلات مادرزادی در بینی خود متولد می شوند و در بعضی دیگر ممکن است در اثر ضربه، تصادف و موارد دیگر، مشکلاتی برای بینی آنها رخ دهد، مثلا شکستگی بینی و جوش خوردن نادرست استخوان ها و غضروف های بینی، حتی از بین رفتن کامل بینی، انحراف بینی و مشکلات دیگر. جراحی رینوپلاستی یک عمل است که بینی شما را با حفظ عملکرد تنفسی، زیباتر و خوش فرم می کند و در بعضی موارد سلامتی بینی شما را به شما برمیگرداند.

عمل بینی چه تغییراتی ایجاد می کند؟

در عمل  بینی یا رینوپلاستی، در موارد ظاهری بینی، تغییر ایجاد می شود. اندازه بینی معمولا کوچکتر خواهد شد.

قوز بینی:

برآمدگی و فرورفتگی و یا قوز بینی اصلاح می شود. 

نوک بینی:

سر بینی فرد می تواند با توجه به سلیقه خود او و راهنمایی جراح بینی، تغییر مدل و شکل داشته باشد.

زاویه بینی:

ارتفاع بینی و زاویه ای که بینی با لب بالا دارد با توجه به صورت فرد تغییر می کند، برای مثال بینی سر بالا که طرفداران بیشتری دارد یکی از نمونه های تغییر زاویه در عمل زیبایی بینی است.

پره های بینی:

در افرادی که سوراخ بینی بزرگتری دارند با عمل کوچک کردن پره های بینی، چهره را زیباتر می کنند.

عرض بینی:

در بینی های پهن با کم کردن عرض بینی، آنها را جمع و جور تر و متناسب با صورت اصلاح می کنند.

 در مجموع انجام عمل  بینی، رینوپلاستی، به هر دلیلی که باشد، بینی های گوشتی را باریک تر و بینی های استخوانی را ظریف تر می کند.

عمل لیفت لب

بلندی لب بالا یکی از مشکلاتی است که عمل رینوپلاستی را تحت تاثیر قرار میدهد و باعث می شود تا نتیجه مطلوب در آن عمل حاصل نشود. از لحاظ زیبایی فاصله لب بالا تا ریشه بینی باید نصف فاصله لب پایین تا چانه باشد.

اصلاح ارتفاع لب با با عمل لیفت سنترال (Central Lift) انجام می شود، این ترمیم همراه با عمل رینوپلاستی قابل انجام است.

بیشتر افراد برای برطرف کردن این مشکل به سمت تزریق فیلر لب روی می آورند. اما تزریق بیش از اندازه فیلرها به لب باعث ایجاد بدشکلی اردکی یا (Duck deformity) در لب ها می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است که انتظار شما را از عمل بینی تان به بهترین نحو ممکن براورده کند و از لحاظ زیبایی شناختی صورت شما در عمل رینوپلاستی، تناسب بینی و لب ها را در نظر بگیرد. برای مشورت با دکتر روح اله بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و متبحر در عمل رینوپلاستی بینی، با ما تماس بگیرید.