09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

انواع فیلر

f

یکی از راه های کم خطر و موثر برای صاف کردن چین و چروک های صورت و از بین بردن خط های عمیق در قسمت های مختلف صورت، تزریق فیلر (Filler Injection) است که توسط جراحی زیبایی انجام می شود. البته از این روش نه تنها برای از بین بردن چروک صورت و یا خطوطی مثل خط خنده، بلکه برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها، ترمیم جای جوش، لیفتینگ پوست و بسیاری موارد دیگر هم استفاده میشود. فیلر یعنی "پرکننده" که دقیقا برای همین کار ساخته شده است. فیلرهای پوستی به عنوان پرکننده، جهت شکل دهی به نواحی خاص مانند لبها، گونه، زیر چشم، خطوط عمیق بین دو ابرو، چین نازولبیال (یا خط خنده) استفاده می شوند.

انواع فیلرهای پوستی 

فیلرها را می توانیم در دسته های مختلفی جای دهیم. از لحاظ جنس مواد مورد استفاده در تزریق فیلر، آنها به دو دسته تقسیم می شوند؛ فیلر های آماده یا ژل ها و فیلرهای چربی.

فیلرها می توانند مانند ژل سنتتیک حاوی اسید هیالورونیک باشند و یا می توانند حاوی چربی پروسس شده خود فرد باشند که در بعضی موارد از عمل شکم و برداشتن چربی ها در لیپوساکشن خود فرد به دست می آیند..

با توجه به زمان ماندگاری، ژل ها در بهترین حالت، ماندگاری 6 ماهه دارند، حال آنکه ماندگاری چربیها برای تمام دوره زندگی میباشد.

چربی ها برای پایدار شدن نیازمند حداقل 2 یا 3 بار تزریق با فاصله 6 ماه می باشند، زیرا در تزریق اول معمولا 25 تا 30 درصد آن جذب می شود. این امر در تزریق دوم به 10 تا 15 درصد می رسد.

بر خلاف فیلر چربی ها، که اثر آنها معمولا بعد 3 ماه شروع به نمایان شدن می کند، اثر فیلر ژلها بلافاصله ظاهر می شود.

البته فیلرهای پوستی آماده نیز از جنس و مواد مختلفی ساخته شده اند که هم، زمان ماندگاری و هم تاثیر آنها را متفاوت می سازد. زمان ماندگاری اثر بعضی انواع فیلرها طولانی مدت است و تاثیر آن برای سال ها باقی می ماند و بعضی دیگر در مدتی کوتاه بین 4 تا 6 ماه جذب شده و تاثیر آن از بین می رود. از طرفی دیگر بعضی ازین فیلرها محرک پوست برای کلاژن سازی هستند و بعضی دیگر به عنوان حجم دهنده به کار می روند. در دسته بندی فیلرهای زیبایی و ترمیمی پوست، برند و شرکت سازنده آنها نیز اهمیت خاص خود را دارد. همچنین فیلرهای آماده را می توان از نظر نوع مواد تشکیل دهنده آنها نیز تقسیم بندی کرد. متخصص جراحی زیبایی از هر کدام از این محصولات در جای مناسب خود استفاده خواهد کرد. 

فیلرهای جوانسازی پوست در کجا استفاده می شوند؟

فیلر زیر چشم 

از تزریق فیلر زیر چشم برای حجم دادن و از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم ها استفاده می شود. با این روش هم فرورفتگی و یا پف زیر چشم ها اصلاح می شود و هم چین و چروک های آن برطرف شده و به جوانسازی چهره کمک می کند.

فیلر بینی

برای تغییر دادن شکل ظاهری بینی می توان از تزریق فیلر بینی استفاده کرد. البته این نوع عمل بینی که به رینوپلاستی بدون جراحی هم معروف است، برای افرادی مناسب است که به هر دلیلی تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی ندارند و می خواهند بر روی بینی خود تغییرات کوچکی ایجاد کنند. تغییرات فیلر بینی شامل کوچک کردن بینی و یا اصلاح مشکلات تنفسی یا عملکردی بینی نمی شود و تنها در حد اصلاح زاویه و صاف کردن بینی موثر خواهد بود.

فیلر لب 

از لحاظ زیبایی شناختی لب بالا می بایست 2 میلی متر نسبت به لب پایین جلوتر باشد و لب پایین نیز باید 2 میلیمتر از چانه فرد پیش باشد. برای بزرگتر کردن و حالت دادن به لب ها از تزریق فیلر لب استفاده میشود. لب ها جزء شایع ترین محل ها برای تزریق فیلر ها می باشند و پزشک متخصص زیبایی برای زیباتر شدن لب ها از این روش استفاده می کند.

این روزها یکی از مشکلات بیماران تشویق شدن برای تزریق بیشتر فیلرها به لب می باشد، تزریق بیش از اندازه فیلرها به لب باعث ایجاد شکلی نازیبا می شود که بدشکلی اردکی یا (Duck Deformity) نامیده می شود. اما می توان برای زیباتر ساختن لب ها و اطلاح فرم و اندازه آن نسبت به بینی و صورت، از لیفت سانترال لب استفاده کرد، که جراح پلاستیک زیبایی در بعضی موارد این عمل را با جراحی بینی انجام می دهد.

فیلر خط خنده 

چین های خط لبخند یا چین نازولبیال (China Nasolabialاز کنار بینی شروع می شوند و تا کناره های لب ها ادامه دارند. این چین و چروک ها به مرور زمان عمیق می شوند که جراح زیبایی با تزریق فیلر خط خنده آنها را برطرف کرده و زیبایی و شادابی را به چهره شما برمیگرداند.

فیلر گونه

گونه های برجسته می توانند به چهره جذابیت و زیبایی خاصی ببخشند. با تزریق فیلر گونه می توان علاوه بر برجسته کردن و کاشتن گونه، به از بین بردن چین و چروک های این قسمت از صورت هم کمک کرد.

فیلر چانه 

برای اصلاح و ایجاد تغییر در شکل و فرم و اندازه چانه از تزریق فیلر چانه استفاده می شود. از این روش می توان برای زاویه سازی چانه و همچنین در صورت لزوم برجسته کردن آن استفاده کرد.

فیلر خط اخم 

از تزریق فیلر یا ژل در قسمت بین دو ابرو، که خط های اخم ایجاد می شوند، می توانید برای از بین بردن این چین و چروک ها استفاده کنید. متخصص جراحی پلاستیک با دقت زیاد بدون ایجاد آسیب به قسمت های دیگر خط اخم شما را با پر کردن و تزریق فیلر پیشانی از بین برده و به جوانسازی صورت شما کمک می کند.

یکی دیگر از جراحی های پلاستیک و زیبایی برای جوانسازی چهره لیفت صورت است که می تواند در کنار تزریق فیلر و یا به جای آن تاثیرات خیلی زیادی بر زیبایی و شادابی چهره افراد بگذارد.

در اینجا تا حدودی با کاربردهای فیلر آشنا شدید. برای مشاوره در مورد فیلر مناسب و قسمت های مورد نظرتان برای تزریق فیلر صورت، حتما با دکتر بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک تماس بگیرید.