09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

لیفت صورت

f

وقتی سن بالا می رود، پوست صورت و گردن، کم کم شل و افتاده می شود و این تغییرات پوست، موجب ایجاد چین و چروک بر روی صورت و گردن می شود. پزشکان و پژوهشگران همیشه به دنبال راز جوانی و زیبایی بوده اند و پیشرفت های زیادی نیز در علم پزشکی و جراحی زیبایی داشته اند. یکی از راه های موثری که پزشکان برای برطرف کردن چین و چروک های پوست پیشنهاد می دهند، جراحی زیبایی لیفت صورت و گردن است.

جراحی زیبایی صورت

عمل لیفت صورت شامل قسمت های مختلف صورت می شود؛ لیفت پیشانی، لیفت ابروها، لیفت گونه ها، لیفت گوشه لب، لیفت چانه و لیفت گردن که هر کدام بر اساس نیاز افراد انجام می شود. بعد از مشورت با پزشک با تجربه و متخصص زیبایی می توانید بهترین تصمیم را برای عمل زیبایی صورت و گردن خود بگیرید. اگر فقط قسمتی از صورت شما نیاز به لیفت دارد، می توانید فقط برای همان ناحیه، عمل لیفت را انجام دهید. شاید پزشک شما توصیه کند این عمل لیفت را به تعویق بیاندازید و یا ممکن است برای قسمت هایی از صورت شما این عمل نیاز نباشد. در بعضی موارد هم جراحی جوانسازی صورت به صورت کامل از پیشانی تا گردن پیشنهاد می شود.

لیفت صورت (Face Lift)

لیفت صورت یا جراحی پلاستیک ریتیدکتومی (Rhytidectomy)، جراحی زیبایی برای بلند کردن و کشیدن پوست صورت و گردن است. این عمل زیبایی با اصلاح افتادگی بافت های صورت و گردن موجب سفت و صاف شدن صورت و از بین رفتن علائم پیری می شود. این روش به صورتی طراحی شده که بتواند پوست قسمت های مختلف صورت و مخصوصا قسمت های پایینی و پوست گردن، که بیشتر شل و افتاده شده، را به جای خود برگردانده و زیبایی صورت مان را به ما بازگرداند. 

انواع لیفت صورت

لیفت صورت را با روش های غیر جراحی و جراحی انجام می دهند که روش جراحی لیفت صورت موثرترین روش موجود می باشد. این عمل جراحی زیبایی با بیهوشی صورت می گیرد و سن افراد را تا 10 سال جوانتر نشان می دهد. البته جراحی ریتیدکتومی یا لیفت صورت و گردن بیشتر برای افراد 40 تا 60 سال توصیه می شود. هرچند همه افراد با توجه به نیاز صورت و چهره خود می توانند از این جراحی برای اصلاح قسمت های مختلف صورت خود استفاده کنند. 

رفع افتادگی پلک چشم، بالا کشیدن ابروها، زاویه دادن به فک و چانه، برطرف کردن خط خنده، از بین بردن چروک های گونه ها و … مواردی هستند که افراد می توانند در سنین مختلف انجام دهند.

عمل چشم و پلک (بلفاروپلاستی) 

زیبایی چشم ها در ارتباط با پلک و ابروها تعریف می شود. عمل جراحی پلک (Eyelid Surgery) که بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) نام دارد، در جهت اصلاح مشکل افتادگی پلک ها و همچنین گود رفتگی و سیاهی دور چشم ها انجام میشود. بلفاروپلاستی در هر دو پلک بالا و پایین قابل انجام است. پلک بالایی به عنوان عامل اصلی در باز نگه داشتن چشم با گذشت زمان دچار شلی و افتادگی می شود. با مرور زمان و بالا رفتن سن، همزمان با تحلیل چربی ها در حفره اربیت (Orbit)، چشم ها دچار گود افتادگی و تیرگی اطراف حفره چشم می شوند. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی، با عمل پلک به درشت تر و جذاب تر شدن چشم ها کمک می کند.

لیفت لب (سانترال)

لب ها در زیبایی صورت نقش زیادی دارند. از لحاظ زیبایی شناختی حالت و اندازه لب ها نسبت به یکدیگر و فاصله آنها از بینی و چانه مهم است. اصلاح ارتفاع لب با عمل جراحی لیفت سانترال (CentraLiftl) انجام می شود. در بهترین حالت لب بالا باید 2 میلیمتر نسبت به لب پایین جلوتر باشد و لب پایین نیز باید 2 میلیمتر از چانه فرد پیش باشد. همچنین فاصله لب بالا تا ریشه بینی باید نصف فاصله لب پایین تا چانه باشد، که همه این تغییرات و زاویه سازی ها با عمل زیبایی لب قابل انجام است. البته در بسیاری از موارد این ترمیم و اصلاح فرم لب ها، همراه با عمل بینی (رینوپلاستی) انجام می شود.

یکی دیگر از راه های اصلاح فرم و اندازه لب ها، تزریق فیلر لب است که در بعضی موارد با تزریق بیش از اندازه و نامناسب فیلر ها، مشکلاتی مثل بدشکلی اردکی (Duck Deformity) برای افراد ایجاد می شود. برای جلوگیری از ایجاد شکل ناخوشایند و مشکلات بعدی عمل ها و تزریق های زیبایی، حتما پیش از هر تصمیمی با دکتر متخصص جراحی پلاستیک مشورت کنید.

 

اگر تصمیم به ایجاد یک تغییر خوشایند در چهره خود دارید شاید به جای جراحی بینی یا حتی با کمی اضافه کردن حجم صورت و تزریق فیلر صورت بتوانید با یک لیفت مناسب که با مشورت و توصیه متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می شود، بهترین تغییر و جوانسازی را در صورت خود ایجاد کنید. دکتر روح اله بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی؛ با بهره گیری از بهترین روش ها و متد روز دنیا در عمل جراحی جوانسازی چهره، لیفت صورت و گردن، عمل چشم و پلک، لیفت لب و ...؛ شادابی جوانی را به چهره شما برمی گرداند.