09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

عمل شکم و پهلو

f

اگر به دنبال روش های لاغری موضعی و شکل دهی بدن (Body Shaping) هستید، می توانید از جراحی پلاستیک و عمل زیبایی برای حذف چربی ها و کوچک کردن اندام هایی که دچار چاقی موضعی هستند، استفاده کنید. جراح پلاستیک برای کشیدن و صاف کردن پوست نقاطی از بدن که افتاده، چروک و اضافی هستند از این عمل ها کمک می گیرد. 

پیکر تراشی (Liposculpture) انواع مختلفی دارد و با توجه به شکل و ویژگی های اندام هر فرد و قسمتی از بدن او که نیاز به تغییر دارد، انتخاب می شود. جراحی زیبایی شکم و پهلو یکی از مهمترین و پرطرفدار ترین عمل های زیبا سازی اندام می باشد که با دقت و ظرافت زیادی توسط متخصص جراحی پلاستیک انجام می شود. 

جراحی زیبایی بدن برای نواحی مختلف مانند شکم و پهلوها، باسن، ران ها و بازوها، به هدف جمع و سفت کردن عضله ها، حذف چربی ها و برداشتن پوست اضافی صورت می گیرد که روش های مختلف آن؛ عمل ابدومینوپلاستی (Abdominoplastyلیپوساکشن (Liposuctionلیپوماتیک (lipomatic) و لیپولیز (Lipolysis) می باشند.

ابدومینوپلاستی:

مهمترین عمل جراحی شکم و پهلو ابدومینوپلاستی است که به آن تامی تاک (Tummy Tuck) هم می گویند. عمل شکم ابدومینوپلاستی برای افراد زیادی کاربرد دارد. مثلا افرادی که در قسمت شکم و پهلو خود، مشکل چاقی موضعی و چربی اضافی دارند، کسانی که چربی شکم آنها با کاهش وزن شدید و یا هر دلیل دیگری از بین رفته و پوست شکم آنها افتاده و بد شکل شده است، مادرانی که پس از زایمان دچار ناهمگونی بافت چربی ها در ناحیه شکم و شل و افتاده بودن شکم می شوند و مردان و زنان درگیر اضافه وزن که با رژیم و ورزش به نتیجه مطلوب نرسیده اند. 

در روش ابدومینو نه تنها چربی های اضافی شکم و پهلو را خارج می کنند، بلکه با شکل دادن به عضلات، آنها را سفت تر و خوش فرم تر می سازند. با این روش به داشتن شکم شش تکه یا شکم سیکس پک (Sixpack) کمک می کنند. در جراحی ابدومینوپلاستی پوست را کشیده، چین و چروک های شکم را از بین می برند و پس از برداشتن پوست اضافی، جای قرارگیری ناف را تصحیح می کنند. بعد از جراحی ابدومینوپلاستی شکم تخت و خوش فرم با پوست لیفت شده خواهید داشت.

گاهی به توصیه جراح پلاستیک، مخصوصا برای خانم های با سابقه زایمان و افتادگی زیاد شکم و سینه، عمل شکم و عمل سینه با هم انجام می گیرد که به آن عمل Mommy Makeover می گویند.

لیپوساکشن:

در صورتی که چربی های شکم به اندازه ای زیاد نباشند که جراحی ابدومینوپلاستی نیاز باشد، از عمل لیپوساکشن برای خارج کردن چربیهای اضافی استفاده می شود. در جراحی زیبایی لیپوساکشن، اول مایع مخصوصی به داخل شکم تزریق می کنند و بعد با دستگاه لیپوساکشن، چربی ها را از بدن خارج می کنند. با توصیه متخصص جراحی پلاستیک، در بعضی عمل های کوچک کردن شکم و پهلو، برای جدا کردن و تخلیه چربی های اضافی، از دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن در کنار هم، استفاده می شود.

 لیپوماتیک:

برای افرادی که دارای چاقی موضعی در قسمت هایی از بدن هستند روش لیپوماتیک می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. در این روش در ناحیه ی مورد نظر سوراخ کوچکی در حد 2 تا 5 میلیمتر ایجاد و از طریق آن لوله ای را وارد بافت چربی زیر پوست می کنند. این لوله با ایجاد امواج مادون صوت که از دستگاه لیپوماتیک ایجاد می شود،  سلول های چربی را تخریب میکند. در روش عمل لیپوماتیک شکم، پهلوها، ران پا و یا بازوها، هیچ حرارتی ایجاد نمیشود و پوست آسیبی نمی بیند. 

یکی از مزایای این روش امکان استفاده از چربی های خارج شده از بدن است. این چربی های اضافی که به صورت مایع از بدن خارج شده اند، حرارتی ندیده اند و آماده تزریق به نواحی مورد نظر هستند. از این چربی ها برای عمل ایمپلنت و پر کردن قسمت های لازم در بدن، مانند بزرگ کردن سینه و پر کردن صورت، به عنوان پروتز طبیعی (چربی بدن خود فرد) استفاده می شود.

لیپولیز:

روش لیپولیز هم برای افرادی با چاقی موضعی در ناحیه های مختلف بدن انجام میشود. در این روش برای سوزاندن چربی ها از امواج اولتراسونیک یا امواج لیزری استفاده می کنند. در لیپولیز چربیهای اضافی که حرارت دیده و ذوب شده اند، از شکاف ایجاد شده در بدن خارج می شوند و برخلاف روش لیپوساکشن قابل استفاده و تزریق نیستند.

 

باید بدانید که عمل شکم و پهلو یکی از سختترین عمل های زیبایی محسوب می شود. ما برای راهنمایی شما و تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین روش درمانی که مناسب بدن شما باشد، در کنارتان هستیم. حتما برای مشورت با دکتر روح اله بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، با ما تماس بگیرید.

s