09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

جراحی بینی گوشتی

f

برای جراحی زیبایی بینی باید نکاتی را در نظر گرفت. یکی از مهمترین نکته ها در عمل رینوپلاستی، نوع بینی یا فرم بینی فرد است. عمل بینی براساس اینکه فرد دارای بینی استخوانی یا بینی گوشتی باشد متفاوت است و این موضوع می تواند در انتخاب جراح پلاستیک و انتخاب روش جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار باشد. همچنین جراحی بینی گوشتی یا عمل بینی استخوانی می تواند بر طول دوران نقاهت و چگونگی نتیجه عمل بینی موثر باشد.

در این مقاله ابتدا انواع بینی های گوشتی و ویژگی های آن را میشناسید. سپس در مورد جراحی بینی گوشتی، احتمال بازگشت عمل بینی گوشتی و هزینه های عمل رینوپلاستی بیشتر می خوانید.

بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی (Fleshy Nose) به بینی هایی می گویند که در ظاهر پوست ضخیم تر و در داخل بینی غضروف های کمتر و ضعیف تری دارند. در بعضی موارد فرم بینی پهن تر است و بینی چاق تر به نظر می آید. در بعضی بینی ها نیز پره های بینی بزرگ تر هستند.

انواع بینی گوشتی

بینی های گوشتی از نظر داشتن غدد چربی و ضخامت پوست بینی متفاوت هستند. بعضی از بینی های گوشتی غدد چربی زیادی دارند که بافت چربی زیر پوست را تشکیل داده اند و پوست بینی را پر از منافذ بزرگ کرده اند. بعضی دیگر غدد چربی کمتری دارند ولی پوست بینی در آنها بسیار ضخیم است و فرم بینی گوشتی را تشکیل داده است. 

تشخیص بینی گوشتی

 اگر از پایین به بینی خود نگاه کنید، مثلا در عکسی که از پایین صورت خود می گیرید، با توجه به حالتی که زاویه بینی شما دارد می توانید تا حدودی متوجه نوع بینی خود شوید. اگر از نمای پایین، بینی شما مثلثی شکل بود و حالت تیز تری داشت، به احتمال زیاد بینی شما از نوع بینی استخوانی است. اما بینی گوشتی معمولا شکلی گردتر، به حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارد.


ویژگی های بینی گوشتی:

پوست ضخیم روی بینی

غدد چربی زیر پوست بینی

نوک بینی پهن و افتاده 

ساختار غضروف های ضعیف تر داخل بینی

پره های بزرگتر بینی

حالت نیم دایره یا ذوزنقه بینی از نمای پایین


جراحی بینی گوشتی

همانطور که گفتیم اسکلت بینی گوشتی دارای غضروف های ضعیف تر و نازکتری است که در روش های نوین جراحی زیبایی بینی برای استحکام بخشیدن به بینی گوشتی و نزدیک کردن آن به فرم بینی استخوانی و ظریف تر، از غضروف های کمکی استفاده می کنند. جراح پلاستیک برای این روش گاهی از غضروف های نواحی دیگر بینی و یا حتی قسمت های دیگر بدن مانند غضروف گوش و یا دنده ها، و گاهی نیز از غضروف مصنوعی، بهره می برد و با استفاده از آنها تیغه بینی را مستحکم و نگهدارنده نوک بینی قرار می دهد، تا در فرم دهی و اصلاح ساختار بینی به بهترین نتیجه برسد و احتمال برگشت عمل بینی گوشتی را به صفر برساند.

از سوی دیگر همانطور که گفته شد بعضی بینی های گوشتی دارای غدد چربی زیادی در زیر پوست هستند که موجب ایجاد منافذ زیاد پوست شده اند. در این موارد نیز به صلاحدید جراح رینوپلاستی، مقداری از این چربی ها برداشته می شوند به اندازه ای که هم فرم بینی زیباتر شده و چربی پوست بینی تعدیل شود و هم به سلامتی بینی و جریان رگها و خون رسانی در بینی خللی وارد نشود. 

آیا عمل بینی گوشتی برمیگردد؟

علم پزشکی و راه های درمانی و جراحی زیبایی روز به روز در حال پیشرفت و ابداع راه های جدید و ماندگار برای انواع جراحی های زیبایی می باشد. خوشبختانه در سالهای اخیر در جراحی بینی گوشتی هم تغییرات بسیار خوبی ایجاد شده که احتمال برگشت پذیری عمل بینی گوشتی را به حداقل می رساند. کسانی که دغدغه ی برگشت پذیری نتیجه عمل بینی خود را دارند، می توانند با مراجعه به جراح بینی متبحر و با تجربه و البته متخصص در جدیدترین متد های جراحی پلاستیک و زیبایی، با خیال راحت از عدم برگشت آن، به فرم دلخواه خود در جراحی بینی گوشتی برسند.

بهترین جراح بینی گوشتی

اگر توجه کرده باشید، جنس پوست و فرم بینی های هر نژادی تفاوت هایی دارد، برای مثال بعضی نژادها از جمله ما ایرانیان به صورت ژنتیکی دارای شکستگی بینی، قوز بینی، پره های بزرگ بینی، بینی گوشتی، بینی پهن و فرم هایی ازین دست است. نوع بینی اغلب ما ترکیب بینی استخوانی و گوشتی می باشد و ضخامت و چربی پوست بینی ما نسبتا زیاد است. با این حساب باید در انتخاب جراح بینی مجرب و متبحر دقت کنیم و پیش از انتخاب نمونه جراحی های قبل و بعد از عمل بینی جراح زیبایی مد نظر خود را ببینیم و بررسی کنیم.

هزینه جراحی بینی گوشتی

شاید شنیده باشید که مسافران نسبتا زیادی در طول سال برای انجام عمل جراحی زیبایی به ایران سفر می کنند و کشور ما یکی از کشورهایی است که دارای سابقه بیشترین جراحی های زیبایی بینی می باشد. یکی از دلایل مهم این سفرها که از کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی صورت می گیرد، هزینه نسبتا پایین جراحی زیبایی در ایران می باشد. هزینه عمل بینی در ایران نه تنها برای خارجی ها بسیار کم و مقرون به صرفه است بلکه برای خود ما نیز مناسب و قابل انجام است. همچنین مهارت و تجربه جراحان ایرانی نه تنها در عمل زیبایی بینی بلکه در دیگر انواع جراحی زیبایی و جراحی ترمیمی نیز بسیار حائز اهمیت بوده و این مطلب توریست های سلامتی و زیبایی را به کشور ما کشانده است.

اگر نمی دانید بینی شما گوشتی است یا استخوانی و می خواهید برای عمل رینوپلاستی با یکی از بهترین جراحان پلاستیک ایران مشورت کنید، حتما با مطب دکتر روح اله بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، و عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران، تماس بگیرید.

ارسال نظر