09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

سوالات مهم درباره پروتز سینه

f

اگر در فکر عمل بزرگ کردن سینه و یا عمل ترمیمی پستان هستید، حتما در ذهن شما سوالات زیادی برای انتخاب بهترین پروتز سینه وجود دارد. ما سعی کردیم در اینجا مهمترین و متداول ترین سوالات مربوط به پروتز سینه را پاسخ دهیم و امیدواریم با خواندن این مطلب سوالات ذهنی شما هم پاسخ داده شود.

آیا کیفیت و مارک پروتز سینه در نتیجه جراحی تاثیر می گذارد؟

بله!

علاوه بر شرایط بدنی بیمار و مهارت جراح پلاستیک، برند و مارک پروتز سینه هم روی نتیجه عمل تاثیرگذار است و استفاده از بهترین مارک پروتز سینه در نتیجه عمل سینه نقش مهم و تعیین کننده ای دارد. همانند هر محصول دیگر، کمپانی های تولید کننده ی پروتز سینه، محصولات خود را در سطوح کیفی مختلف تولید می کنند. به همین دلیل افراد متقاضی انجام جراحی به دنبال پیدا کردن بهترین مارک پروتز سینه هستند‌. استفاده از بهترین مارک پروتز سینه در نتیجه عمل جراحی سینه و در جلوگیری از عوارض عمل ایمپلنت سینه، نقش مهم و تعیین کننده ای دارد و هر چه کیفیت پروتز بالاتر باشد، ماندگاری نتیجه و کیفیت عمل پروتز سینه افزایش می یابد. پس پیشنهاد می شود عمل پروتز سینه را زمانی انجام دهید که کاملا توانایی پرداخت هزینه های لازم و ضروری برای تهیه پروتز مناسب و با کیفیت و همچنین انتخاب دکتر زبده و قابل اعتماد را داشته باشید.

بهترین مارک های پروتز سینه و برندهای ایمپلنت موجود در بازار ایران را به پیشنهاد دکتر بخشی در مقاله "انواع پروتز سینه موجود در ایران" به شما معرفی کرده ایم.

آیا پروتز سینه باعث ایجاد سرطان می شود؟

خیر! 

این سوال بسیاری از مراجعین است که آیا عمل پروتز سینه ارتباطی با سرطان دارد یا نه؟ 

همه ی پروتز های تولید شده توسط برند های معروف، توسط سازمان FDA آمریکا تایید شده و کلیه موارد مصرف این پروتزها سالیان سال تحت تحقیق و بررسی قرار گرفته اند. لازم به ذکر است که سالانه صد هزار زن در سراسر دنیا عمل کاشت ایمپلنت پستان انجام می دهند اما تاکنون گزارشی درباره ابتلا به سرطان به دلیل استفاده از پروتز سینه گزارش نشده است. بنابراین می توان گفت استفاده از پروتزسینه، سرطان زا نیست.

آیا پروتز سینه تاریخ انقضا دارد؟

این مسئله به ایمپلنت سینه ای که شما انتخاب کرده اید بستگی دارد و بر روی کاتالوگ و جعبه محصول درج می شود. در حال حاضر در مورد بیشتر انواع پروتزها، بعد از گذشت چند سال، باید برای تعویض پروتز سینه اقدام کرد. 

اما خبر خوب اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی پروتز هایی وارد بازار می شوند که دائمی هستند و تا پایان عمر نیازی به تعویض ندارند. اما به هر حال پروتز سینه مادام العمر نیز به بررسی های گاه به گاه نیاز دارد و بهتر است هرچند سال یک بار مورد بررسی پزشکی قرار گیرد.

چه سایز پروتز سینه مناسب تر است؟

سایز پروتز سینه با توجه به اندازه ریشه سینه شخص انتخاب می شود و حتما باید با پهنای شانه و اندام فرد تناسب داشته باشد اما با این حال نظر بیمار می ‌تواند تا حدی موجب تغییر اندازه‌ پروتز شود. قبل از عمل پروتز سینه و در جلسه مشاوره، شما اهداف خود از جراحی پلاستیک، سایز و فرم سینه ای که برای خود در نظر دارید را برای جراح شرح می دهید. جراح پلاستیک با ساختار سینه و آناتومی بدن آشنایی کامل دارد و می داند چه سایزی از پروتز با رعایت اصول زیبایی شناسی، انتظارات شما را نیز برآورده می کند و با توجه به نتایج ماموگرافی و بافت فعلی پستان، سایز مناسب پروتز سینه را پیشنهاد می دهد. شما نیز  نباید از عمل ایمپلنت پستان انتظارات غیر منطقی و غیر عملی (مثلا درخواست کاشت پروتزی بیش از حد بزرگ) داشته باشید. جراحی زیبایی را زمانی می توان موفق دانست، که باعث ایجاد تناسب میان سینه ها و دیگر اعضای بدن شده و در دید کلی، زیبایی فرد را ارتقاء دهد.

در نهایت باید تاکید کرد که این بدن شماست و تصمیم گیری نهایی به عهده خود شماست. توصیه می شود تا حدی که آسیبی به زیبایی ظاهری و تناسب بدن شما نمی رسد با اطمینان کامل از پایداری در احساس و تصمیم گیری تان، سایز پروتزی را انتخاب کنید که از آن رضایت کامل داشته باشید.

اگر می خواهید درباره انواع پروتز سینه بر اساس جنس پروتز سینه و برجستگی ایمپلنت پستان، بیشتر بدانید حتما مقاله "انواع پروتز سینه؛ جنس ایمپلنت و سایز پروتز" را مطالعه کنید.

به طور کلی در انتخاب ایمپلنت سینه چه نکاتی را باید مد نظر داشته باشیم؟ 

جنس ایمپلنت سینه (ایمپلنت آب نمکی یا سالید - ایمپلنت سیلیکونی)

اندازه و فرم ایمپلنت سینه و میزان برجستگی پروتز سینه

کیفیت، طول دوران استفاده و تاریخ انقضا پروتز سینه

عوارض احتمالی و یا پرتکرار ایمپلنت پستان

شرکت سازنده پروتز سینه و گواهی های سلامت معتبر دریافت شده برای آن (برند معتبر و با کیفیت)

تایید جراح پلاستیک با تجربه و مورد اعتماد شما در زمینه عمل پروتز سینه 

قیمت پروتز سینه و امکان خرید آن در ایران

 

اما؛ پیش از هر کاری باید بدانید که انتخاب جراح پلاستیک خوب از مهمترین موارد داشتن یک جراحی زیبایی موفق و مورد قبول است. عمل ایمپلنت سینه، جراحی کوچک کردن سینه "ماموپلاستی"، جراحی لیفت سینه "ماستوپکسی" و جراحی ژنیکوپلاستی برای کوچک کردن سینه آقایان، از جمله انواع جراحی های ترمیمی و زیبایی هستند که توسط دکتر روح اله بخشی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی انجام می شوند.

اگر پرسش دیگری در زمینه پروتز سینه و یا انواع دیگر جراحی های زیبایی دارید سوال خود را برای ما بنویسید و یا برای مشورت با دکتر بخشی با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر