09120383771 :شماره تماس

EN
FA

ما را دنبال کنید:

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست و چرا؟!

f

رینوپلاستی چیست؟

یکی از شاخه های جراحی پلاستیک، رینوپلاستی (Rhinoplasty) یا جراحی بینی است که جراح پلاستیک از این روش برای بازسازی بینی، بهبود عملکرد آن و ایجاد تغییر در ظاهر و زیبایی بینی استفاده می کند. البته در فارسی، رینوپلاستی را جراحی زیبایی بینی هم ترجمه کرده اند چرا که عمل بینی، جدا از ایجاد تغییر در ساختار داخلی و عملکرد بینی، می تواند بر روی شکل و زیبایی آن نیز  تاثیر زیادی داشته باشد.

جراحی بینی در چه مواردی انجام می شود؟

عمل بینی گاهی فقط برای رفع مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد بینی و گاهی هم تنها در جهت تغییر ظاهری بینی انجام می شود. اما در موارد زیادی جراحی بینی هر دو هدف را دنبال می کند. یعنی یک عمل زیبایی بینی می تواند همزمان هم در جهت بهبود عملکرد بینی و تنفس افراد و هم برای برطرف کردن مشکلات ظاهری و زیباتر شدن بینی و صورت آنها انجام شود.

جراحی ترمیمی بینی

هنگامی که عمل بینی برای بازسازی بینی و یا برای اصلاح مشکلات و عملکرد بینی انجام می شود به آن عمل ترمیمی بینی می گویند. مشکلاتی که می توانند با جراحی بینی برطرف شوند مثل انحراف تیغه بینی، وضعیت سینوس ها و … هستند. 

نقص مادرزادی

بعضی از مشکلات مادرزادی موجب می شود که فرد در دوران نوزادی و یا پس از آن به عمل جراحی پلاستیک نیاز پیدا کند. برای مثال بعضی از نوزادانی که هنگام تولد دچار نقص مادرزادی شکاف کام و لب (لب شکری) هستند، علاوه بر جراحی بازسازی کام و دهان، بینی آنها نیز باید تحت عمل ترمیمی قرار بگیرد.

عمل بینی ترمیمی دکتر بخشی

شکستگی بینی

بینی افراد ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به ترمیم و بازسازی پیدا کند. برای مثال، در تصادفات یا حوادثی که منجر به آسیب های شدید می شود، ممکن است فرد دچار شکستگی بینی شود و یا حتی بینی خود را به کلی از دست بدهد که در این موارد پزشک متخصص جراحی پلاستیک مجرب و متبحر می تواند با جراحی زیبایی و ترمیمی، سلامتی و زیبایی را به فرد برگرداند.

عمل ترمیمی مجدد 

در مواردی که یک عمل بینی ناموفق انجام شده است و فرد دچار مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی ناموفق شده، می توان با انجام جراحی مجدد توسط جراح مجرب و متخصص، این مشکلات را تا حدود زیادی بر طرف کرد. برای مثال در مواردی، از غضروف های قسمت های دیگر بدن فرد برای بازسازی بینی تخریب شده استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی در اصل فقط برای اصلاح فرم بینی و قسمت های مختلف آن مانند سوراخ های بینی، تیغه بینی، برآمدگی روی بینی و … به کار می رود. همچنین گاهی برای تغییر مدل بینی به مدل های مورد نظر فرد مثلا بینی عروسکی انجام می شود. عملکرد بینی در افرادی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند پیش از عمل مشکلی ندارد و اگر جراح پلاستیک خوب و با تجربه ای را برای عمل رینوپلاستی خود انتخاب کنند، بعد از عمل بینی نیز تنفس آنها تغییری نخواهد کرد و عملکرد بینی آنها به خوبی قبل از عمل بینی خواهد بود.

جراحی زیبایی بینی دکتر بخشی

انواع مدل عمل زیبایی بینی

به طور کلی مدل های عمل بینی به سه دسته تقسیم می شوند: عمل بینی طبیعی، عمل بینی فانتزی یا بینی عروسکی و عمل بینی نیمه فانتزی.

این نامگذاری ها بر اساس شکل بینی، قوس بینی، سربالا بودن نوک بینی و اندازه کوچکی بینی پس از عمل جراحی بینی است. اگر شکل بینی به صورتی باشد که پس از جراحی بینی، به راحتی مشخص نباشد که فرد بینی خود را عمل کرده است به آن عمل بینی طبیعی می گویند و در مقابل بعضی افراد می خواهند بینی فانتزی داشته باشند یعنی عمل بینی آنها کاملا مشخص باشد. این که عمل بینی عروسکی باشد یا طبیعی به سلیقه افراد برمی گردد ولی بهتر است در این زمینه به توصیه پزشک متخصص جراحی زیبایی، که به اصول و اندازه های زیبایی شناسی صورت مانند زاویه بینی و لب آگاهی کامل دارد، توجه کنیم. حتی در بعضی افراد جراح زیبایی، عمل لیفت لب را در کنار رینوپلاستی انجام می دهد..

روش های جراحی بینی

در عمل بینی بر اساس محل برش عمل می توان از روش عمل بینی باز (Open) یا روش عمل بینی بسته (Closed) استفاده کرد. در عمل بینی بسته سطح دید جراح از محل برش و عمل کمتر و محدودتر است ولی در عمل بینی باز جراح کاملا بر همه قسمت های بینی دید و تسلط کافی دارد. اما این دلیل بر ارجحیت این روش ها نیست و بهترین روش برای عمل رینوپلاستی هر فرد بر اساس مشکلات بینی او و همچنین شکل بینی و انتظاری که از نتیجه عمل دارد، توسط جراح پلاستیک انتخاب می شود.

عمل بینی باز

جراحی بینی باز

این روش کاربرد بیشتری برای ایجاد تغییرات اساسی در بینی دارد. در عمل ترمیمی بینی از روش جراحی باز استفاده می شود و برای بازسازی بینی تخریب شده یا ترمیم شکستگی ها و مشکلات داخلی بینی باید روش جراحی بینی باز را به کار برد. در عمل بینی گوشتی و عمل اصلاح کام و لب شکافته یا لب شکری نیز جراحی با روش عمل بینی باز صورت می گیرد.

جراحی بینی بسته

در این روش می توان بر روی بینی تغییراتی جزئی تر ایجاد کرد که معمولا برای بینی هایی به کار می رود که مشکلات کمی دارند و در کل نیاز به دستکاری های عمیق و زیادی ندارند. عمل زیبایی بینی های استخوانی و کوچک می تواند با روش جراحی بسته بینی انجام شود.

سلامتی و جراحی زیبایی

برای داشتن صورتی زیباتر و بینی متناسب تر می توانیم از جراحی زیبایی بینی کمک بگیریم ولی باید به اهمیت عملکرد بینی توجه کنیم و سلامتی و راحتی تنفس خود را فدای زیبایی ظاهری نکنیم. ازین رو انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه می تواند اولویت ما در انجام عمل بینی باشد. برای مشورت با دکتر روح اله بخشی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی حتما با ما تماس بگیرید.

فیلم عمل بینی دکتر بخشی:

لطفا فیلم های بیشتر از جراحی پلاستیک دکتر بخشی را در گالری فیلم قبل و بعد عمل ببینید.

 

s

3 نظر

 • sanaz

  عمل بینی مدل جراحی بینی بسته جای بخیه کمتره و طبیعی تر هستش؟

  • Lea Potter
   مدیر سایت

   ساناز عزیز طبیعی تر بودن بینی بعد از عمل، به نوع عمل بینی بستگی داره که جراحی بینی عروسکی، فانتزی یا طبیعی باشه، اما در مدل عمل بینی بسته معمولا قسمت کمتری نیاز به بخیه داره.

 • مطهره

  برای مشاوره دکتر خودشون ویزیت میکنن؟

  • Lea Potter
   مدیر سایت

   مطهره عزیز بله شما میتونید با شماره مطب دکتر بخشی تماس بگیرید و برای مشاوره با آقای دکتر هماهنگ کنید. 02122274292

 • افرا

  میتونم برای عمل بینی بیام مشاوره بگیرم؟ دکتر خودشون ویزیت میکنن و مشاوره مدل عمل بینی رو میدن؟

  • Lea Potter
   مدیر سایت

   افرا عزیز بله شما میتونید با شماره مطب دکتر بخشی تماس بگیرید و برای مشورت و ویزیتشون زمان مناسب رو هماهنگ کنید. 02122274292 در مورد مدل جراحی بینی اصلا نگران نباشید، آقای دکتر با در نظر گرفتن خواسته شما و فرم صورتتون، بهترین و مناسب ترین مدل بینی برای شما رو پیشنهاد میدن و حتما از نتیجه عمل زیبایی بینی تون راضی خواهید بود.

ارسال نظر